2017. szept. 12.

Naxos

Naxosra érkezve szintén egy felülmúlhatatlan látvány tárul elénk, persze akkor, ha kissé oldalra tekintünk: a Portara. A naplemente fotó innen legalább annyira népszerű, mint a Szantorinin lévő Ia településé :





A főváros , Xora ,mesés. Mint minden Göröghonban:) Nem kizárt, hogy elfogult vagyok, imádom Görögországot, mindenestül.



    Igen, ezek itt alant valóban sajtreszelők :)  


 Robajjal hullámzó tenger, a látvány és a hang számomra mámorító, órákig tudok ülni és csak szívni magamba: 







 Agia Anna településén laktunk. A cápát mikor észrevettem, már majdnem átestem rajta:)




Még egy kis tenger mindenhonnan a szigetről:










Jöjjön egy kis testmozgás, túrázás hegyen át, kúszva-mászva, állva, ahogy épp biztonságosnak találtatott. Kiépített út? Nyomokban tartalmazott egy keveset a terep:) 
                                                                    Za barlang:


                                                                     
                                                       Vízesés Keramotinál:



                                   
                            Igen, ez az. Nem vártunk egy Niagarát, nyár van no. 



Most egy kis kultúra, régészet és templomok.

                                   A kis templom egy szikla szentélyt rejt:







                                                              Amiti temploma:



                                                         Monastery Agrokiliotisa:

                           
                          Dionysos ókori befejezetlen szobra a márvány bányában:




                                         Panormos ókori akropolisz maradványa:




                                                         Déméter templom:


                            
                                                       Monastery Fotodotis:







   Végezetül minden egyéb amit szerettem,  amin elképedtem, vagy csak szép :)

                           Elképedés:   2000 éves oszlopok egy magánházban:





                                                A kedvenc nyitvatartás táblám :)



                                                         Száguldozásra fel: 




                              Ingyenes csomagmegőrző. Senki nem nyúlt hozzá! 





 Az útjelző tábla jól észrevehető, ugye? Miután elmentünk mellette és kiértünk a településről, visszafordultunk, és nagyon kerestük, míg végül jól megtaláltuk. A sírhelyhez tartottunk. A felső tábla : orvosi rendelő.


                                                           Az út a rendelőhöz:  



Ó, nem, még nem vagy ott, lépcsőzz még egy kicsit. Aki tényleg beteg, vajon eljut az orvosig?? Mert a lépcső még folytatódott a kék ablak után is :)



                                                           Csakmert szép:









Naxos az a sziget, ahol azt sem tudtam merre menjek, hogy le ne maradjak valami bűbájos részletről, régészeti emlékről, mesés partról. Csak felsőfokban tudok nyilatkozni :)


4 megjegyzés:

  1. Hali! Csak most jövök rá, hogy Neked blogod is van meg még ráadásul kreatív is vagy. :) Eszem megáll, gondolhattam volna.
    Nagy örömmel nézegettem idei görögi kalandjaitok képeit. Szuperek, pláne, mert nagyon jó szemed van! :)) Jókat derültem(tünk)! Köszi az invitálást, lehetséges következő célállomásokat látok mindkét szigetben.

    VálaszTörlés
  2. Helllllóóóó:)
    Köszönöm a dícsérő szavakat. A Hellaszon van teljes beszámoló, ha gondolod...
    Nekem pedig Milos és Kimolos esélyes :)

    VálaszTörlés
  3. Szia Tímel!!!! Ezer éve nem láttam a blogod, valahogy elhagytuk egymást, de úgy tűnik megéreztem a tenger illatát!:)))) Isteni helyen jártatok, semmivel össze nem téveszthető a görög tenger már első blikkre sem, na meg a házak!... Nagyon vágyom oda, de úgy érzem egyre messzebb kerülök tőle.:( Nem adom fel!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Szia:):):) Amíg analóg fotóztunk, a srác akihez hordtuk előhívni a képeket, mindíg azt mondta, amit te: a görög tengert nem lehet összekeverni semmivel, nincs ilyen kék víz máshol. Egyszer remélem eljutsz Göröghonba:)

      Törlés