Naxosra érkezve szintén egy felülmúlhatatlan látvány tárul elénk, persze akkor, ha kissé oldalra tekintünk: a Portara. A naplemente fotó innen legalább annyira népszerű, mint a Szantorinin lévő Ia településé :
Vízesés Keramotinál:
Igen, ez az. Nem vártunk egy Niagarát, nyár van no.
Most egy kis kultúra, régészet és templomok.
A kis templom egy szikla szentélyt rejt:
Amiti temploma:
Monastery Agrokiliotisa:
Dionysos ókori befejezetlen szobra a márvány bányában:
Panormos ókori akropolisz maradványa:
Déméter templom:
Monastery Fotodotis:
Végezetül minden egyéb amit szerettem, amin elképedtem, vagy csak szép :)
Elképedés: 2000 éves oszlopok egy magánházban:
A kedvenc nyitvatartás táblám :)
Száguldozásra fel:
Ingyenes csomagmegőrző. Senki nem nyúlt hozzá!
Az útjelző tábla jól észrevehető, ugye? Miután elmentünk mellette és kiértünk a településről, visszafordultunk, és nagyon kerestük, míg végül jól megtaláltuk. A sírhelyhez tartottunk. A felső tábla : orvosi rendelő.
Az út a rendelőhöz:
Ó, nem, még nem vagy ott, lépcsőzz még egy kicsit. Aki tényleg beteg, vajon eljut az orvosig?? Mert a lépcső még folytatódott a kék ablak után is :)
Csakmert szép:
A főváros , Xora ,mesés. Mint minden Göröghonban:) Nem kizárt, hogy elfogult vagyok, imádom Görögországot, mindenestül.
Igen, ezek itt alant valóban sajtreszelők :)
Robajjal hullámzó tenger, a látvány és a hang számomra mámorító, órákig tudok ülni és csak szívni magamba:
Agia Anna településén laktunk. A cápát mikor észrevettem, már majdnem átestem rajta:)
Még egy kis tenger mindenhonnan a szigetről:
Jöjjön egy kis testmozgás, túrázás hegyen át, kúszva-mászva, állva, ahogy épp biztonságosnak találtatott. Kiépített út? Nyomokban tartalmazott egy keveset a terep:)
Za barlang:
Vízesés Keramotinál:
Igen, ez az. Nem vártunk egy Niagarát, nyár van no.
Most egy kis kultúra, régészet és templomok.
A kis templom egy szikla szentélyt rejt:
Amiti temploma:
Monastery Agrokiliotisa:
Dionysos ókori befejezetlen szobra a márvány bányában:
Panormos ókori akropolisz maradványa:
Déméter templom:
Monastery Fotodotis:
Végezetül minden egyéb amit szerettem, amin elképedtem, vagy csak szép :)
Elképedés: 2000 éves oszlopok egy magánházban:
A kedvenc nyitvatartás táblám :)
Száguldozásra fel:
Ingyenes csomagmegőrző. Senki nem nyúlt hozzá!
Az út a rendelőhöz:
Ó, nem, még nem vagy ott, lépcsőzz még egy kicsit. Aki tényleg beteg, vajon eljut az orvosig?? Mert a lépcső még folytatódott a kék ablak után is :)
Csakmert szép:
Naxos az a sziget, ahol azt sem tudtam merre menjek, hogy le ne maradjak valami bűbájos részletről, régészeti emlékről, mesés partról. Csak felsőfokban tudok nyilatkozni :)
Hali! Csak most jövök rá, hogy Neked blogod is van meg még ráadásul kreatív is vagy. :) Eszem megáll, gondolhattam volna.
VálaszTörlésNagy örömmel nézegettem idei görögi kalandjaitok képeit. Szuperek, pláne, mert nagyon jó szemed van! :)) Jókat derültem(tünk)! Köszi az invitálást, lehetséges következő célállomásokat látok mindkét szigetben.
Helllllóóóó:)
VálaszTörlésKöszönöm a dícsérő szavakat. A Hellaszon van teljes beszámoló, ha gondolod...
Nekem pedig Milos és Kimolos esélyes :)
Szia Tímel!!!! Ezer éve nem láttam a blogod, valahogy elhagytuk egymást, de úgy tűnik megéreztem a tenger illatát!:)))) Isteni helyen jártatok, semmivel össze nem téveszthető a görög tenger már első blikkre sem, na meg a házak!... Nagyon vágyom oda, de úgy érzem egyre messzebb kerülök tőle.:( Nem adom fel!
VálaszTörlésSzia:):):) Amíg analóg fotóztunk, a srác akihez hordtuk előhívni a képeket, mindíg azt mondta, amit te: a görög tengert nem lehet összekeverni semmivel, nincs ilyen kék víz máshol. Egyszer remélem eljutsz Göröghonba:)
Törlés