2016. márc. 2.

Pulóverek


Szeretem ha egyszerű, és saját anyagából "gombolós". Jó melegek, és nagyon kellemes viseletek. Van még pár motring ami pulóverré szeretne válni, már évek óta... remélem eljutok hozzájuk is :) Most neki álltam egy 3/4-es ujjú, vékonyabb pirosnak, mert hát itt a jó idő ugye...aztán tegnap kiderült, hogy nem is olyan nagyon bizonyos ez még:) Ennek ellenére igyekszem befejezni a pirosat, és nem belekezdeni még egybe, mert akkor úgy érzem nem haladok semerre. Természetesen azért közben készül egy virágok összehorgolása is könnyed, még nem tudom milyen hosszúságú ujjú felsőnek. Tényleg nem kellene még valamit elkezdenem:)
Örök hála az én Mamimnak, aki megtanított kötni és horgolni, amikor még egészen kicsi voltam.  Még a finom csipke terítőt is volt türelme megtanítani nekem.
Anyának is hálával tartozom, ő megpróbált nekem minta olvasást tanítani, rajtam bukott el a dolog, nem megy , nem is nagyon használok mintát. Még a kötés próbát is hanyagolom gyakran, és csak betippelem hány szemet kell felszednem. Ezen felül össze nem tudom számolni mennyi féle kézimunkát tanított meg nekem az egyszerű kereszt szemes hímzéstől a géppel varrásig mindent, amit csak lehet textillel-fonállal elkövetni.  
Minden alkalommal eszembe jutnak amikor felveszek vagy használok valamit, amit én kötöttem-horgoltam-varrtam-akármiztem. 
Szerencsés vagyok. Nagyon.

3 megjegyzés:

  1. Tényleg szerencsés vagy és nagyon jó dolgokat készítesz! :-)

    VálaszTörlés
  2. Micsoda munkák, megint! Tényleg érdemes volt átadniuk neked a tudást, híven őrzöd és gyarapítod. :-)

    VálaszTörlés