Már nagyon izgatott ez a szappan. Feküdtem az ágyban, és ezen agyaltam. Semmi extra, ez egy teljesen normál szappan, csak van bele egy kis levegő keverve, ettől úszik a vizen. Jópofának találom:) Ha beleesik a kádba, nem kell kotorászni az alján:)
Így készítettem:
A lúgot oldottam levendula teában, és lehűtöttem szomahőmérsékletűre.
Minden zsiradék szintén szoba hőmérsékletű volt. Először a szilárd vajakat kevertem egy mezei kézi habverővel homogénné, majd hozzá adtam a folyékonyat, még egy kis kargyakorlat. Nem lett olyan kemény hab,mint egy tojás feférje pl. Hab se lett,nemhogy kemény:)Kellemesen buborékos félkész pugingot kaptam. Lassan beleöntöttem a lúgot,közben kevergetve a masszát. Egy picit megint habosítottam. Tettem bele ylang-ylang olajat,és a felébe rózsaszín agyagot,még egy kis keverés. Készre kevertem a pudingomat,a sűrű massza még épp folyt. Formába öntöttem. Ma reggel felvágtam,és rohantam úsztatni. Láss csodát: sikerült! Ha szeretnék kádban ülni, tuti eláztatnék néhány szappant,mihelyt beérik:)
A receptem:
69 gramm NaOH
190 gramm levendula tea desztillált vízből
50 gramm avokádó vaj
50 gramm shea vaj
100 gramm kókusz vaj
100 gramm pálma vaj
200 gramm olíva olaj
Tudtam hogy megcsinálod!!!!!!
VálaszTörlésGratulálok!
:)
VálaszTörlésAmint beérik, postázok belőle a formákért cserébe:)
Szia! Ez nagyon nagyon tetszik! Akkor lenne még ütősebb, ha valamilyen kis virág forma úszkálna a vízben. Nagyon ügyes vagy, én is lesném a kádban!! :)
VálaszTörlésAgnesenca,mondasz valamit:)
VálaszTörlésNa majd, ha meglesz a virág öntőformám:)
Nagyon jól néz ki!
VálaszTörlésnem tudtam elképzelni, hogy mitől habszappan :D
Olyasmira gondoltam mint a habkő :D
Ó, de jó! És milyen praktikus. :) ha netán csereberélni támad kedved, és megfelelek partnernek, szólj, mert ilyen hasznos holmik mindig kellenek nálunk is. :)
VálaszTörlésNagyon nagyon ügyi vagy!!!!
VálaszTörlésVirág öntőforma már úton:)
VálaszTörlésMeg jön még pár, jól megfertőztél:D
Jövő héten megveszem az alapanyagokat és én is kipróbálom:)
Én fürdök, úgyhogy úsztatni is tudok:)))))
pussz
Nagyon szép lett! és nagyon jópofa hogy úszik
VálaszTörlésMegfertőzött a szappan-mánia! Olyan guszták, hogy szinte kedvem lenne beléjük harapni! :-)
VálaszTörlés