2011. aug. 13.

Habszappan



Már nagyon izgatott ez a szappan. Feküdtem az ágyban, és ezen agyaltam. Semmi extra, ez egy teljesen normál szappan, csak van bele egy kis levegő keverve, ettől úszik a vizen. Jópofának találom:) Ha beleesik a kádba, nem kell kotorászni az alján:)

Így készítettem:
A lúgot oldottam levendula teában, és lehűtöttem szomahőmérsékletűre.
Minden zsiradék szintén szoba hőmérsékletű volt. Először a szilárd vajakat kevertem egy mezei kézi habverővel homogénné, majd hozzá adtam a folyékonyat, még egy kis kargyakorlat. Nem lett olyan kemény hab,mint egy tojás feférje pl. Hab se lett,nemhogy kemény:)Kellemesen buborékos félkész pugingot kaptam. Lassan beleöntöttem a lúgot,közben kevergetve a masszát. Egy picit megint habosítottam. Tettem bele ylang-ylang olajat,és a felébe rózsaszín agyagot,még egy kis keverés. Készre kevertem a pudingomat,a sűrű massza még épp folyt. Formába öntöttem. Ma reggel felvágtam,és rohantam úsztatni. Láss csodát: sikerült! Ha szeretnék kádban ülni, tuti eláztatnék néhány szappant,mihelyt beérik:)

A receptem:
69 gramm NaOH
190 gramm levendula tea desztillált vízből

50 gramm avokádó vaj
50 gramm shea vaj
100 gramm kókusz vaj
100 gramm pálma vaj
200 gramm olíva olaj

10 megjegyzés:

  1. Tudtam hogy megcsinálod!!!!!!
    Gratulálok!

    VálaszTörlés
  2. :)
    Amint beérik, postázok belőle a formákért cserébe:)

    VálaszTörlés
  3. Szia! Ez nagyon nagyon tetszik! Akkor lenne még ütősebb, ha valamilyen kis virág forma úszkálna a vízben. Nagyon ügyes vagy, én is lesném a kádban!! :)

    VálaszTörlés
  4. Agnesenca,mondasz valamit:)
    Na majd, ha meglesz a virág öntőformám:)

    VálaszTörlés
  5. Nagyon jól néz ki!
    nem tudtam elképzelni, hogy mitől habszappan :D
    Olyasmira gondoltam mint a habkő :D

    VálaszTörlés
  6. Ó, de jó! És milyen praktikus. :) ha netán csereberélni támad kedved, és megfelelek partnernek, szólj, mert ilyen hasznos holmik mindig kellenek nálunk is. :)

    VálaszTörlés
  7. Virág öntőforma már úton:)
    Meg jön még pár, jól megfertőztél:D
    Jövő héten megveszem az alapanyagokat és én is kipróbálom:)
    Én fürdök, úgyhogy úsztatni is tudok:)))))
    pussz

    VálaszTörlés
  8. Nagyon szép lett! és nagyon jópofa hogy úszik

    VálaszTörlés
  9. Megfertőzött a szappan-mánia! Olyan guszták, hogy szinte kedvem lenne beléjük harapni! :-)

    VálaszTörlés