Mostanában sokat varrok, mindenféle tanfolyamokra is megyek ez ügyben.
Szembe jött velem egy merevítő és szivacs nélküli melltartó+alsó workshop, ki nem hagyhattam:) Nekem a melltartó vásárlás legalább akkora kihívás, mint a cipő. Nem kifejezetten konfekció méret egyik sem:) Így még nagyobb öröm , hogy eztán magamnak tudom készíteni.
A lilás-rózsaszínes készült a workshop-on. A melltartó kicsi lett,a bugyi nagy. A lényeg, hogy élvezek minden öltést, és meg tudom varrni egy mezei varrógéppel. A kosár részt átszerkesztettük még ott helyben szabásminta ügyileg, itthon varrtam meg a sárga szettet, elasztikus anyagból. Természetesen amit elronthattam, el is rontottam:) Főként a bugyin, de csak azért, mert ott lehet kevesebbet hibázni... a lényeg, hogy a melltartó kosár pont méret, a bugyi sem nagy már, bár abból még kicsit leveszek. Nagyon kényelmes viselet. Természetesen vettem már rózsaszín virágmintás csipkét, amiből megvarrom majd szépen és precízen. Hát, már amennyire én és a precízió egy lapon vagyunk emlegethetőek:) Sokkal kevesebb idő megvarrni, mint boltban találni egész jót, amit még itthon itt-ott átalakítok, hogy tudjam hordani. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy egy szettre való csipke nagyjából 2 ezer csengőpengő, a fürdőruha bélést,ami benne van, azt nem tudom mennyi, mert még van a tanfolyamosból, nem vettem még, a gumi és kütyük sem egy nagy összeg. Még nem nézelődtem sem Alinál, sem Ebay-on, sem sehol, hogy free shippinggel mennyi az annyi, de nem tartom kizártnak, hogy olcsóbb is lehet a történet.
Jövő héten merevítős-szivacsos készül majd, hozom azt is.


jujj, de irigyellek! Nagyon ügyes vagy, ehhez nekem nem lenne türelmem, szóval nem tudom miért mondod, hogy neked nincs :D Azt hiszem most már én fogok tőled tanácsot kérni :-)
VálaszTörlésErre csak egy dolgot lehet mondani: aztaaaaa!!!! :-)
VálaszTörlésKöszönöm Lányok!
VálaszTörlésKb. 2 óra alatt megvan a szett. Mivel a csipke és fürdőruha bélés/elasztikus anyagok nem foszlanak, nem kell bajlódni az eldolgozással, és a széleken gumiszalag fut, szóval haladós a munka. A rugalmas anyagból adódóan némi( de akár elég nagy ) pontatlanság is belefér a történetbe, könnyű korrigálni. Kifejezetten nekem van kitalálva, mert tényleg nem vagyok egy precíziós mérnök , és nem szeretek végeláthatatlan órákon át varrni:)